• KOMIKS LEGENDY POLSKIE

  • Kod:305
  • Producent:EGMONT
  • Kategoria:KOMIKSY_ NOWE » HISTORYCZNY
  • Dostępność: Jest

KOMIKS HIST. LEGENDY POLSKIE EKSKLUZYWNY  NOWY KOMIKS SKLADA SIE Z TRZECH HISTORII : Klasyka polskiego komiksu! Kolekcjonerskie, zbiorcze wydanie zeszytów Grzegorza Rosińskiego, które przeszły już do legendy. Podstawą scenariusza są najbardziej znane polskie podania - o Popielu, Wandzie, królu Kraku, Piaście Kołodzieju. Zeszyty zyskały miano bestsellerów lat 70. i 80. nie tylko w Polsce - pierwsze wydania i liczne dodruki sprzedawały się jak ciepłe bułeczki w U
KOMIKS LEGENDY POLSKIEZEBRA WYSPA BURBONOW ROK 1730 KOMIKS
47,00 zł
POWSTANIE WARSZAWSKIE 1944 KOMIKS
27,00 zł
MARZI KOMIKS Z CZASOW PRL
35,00 zł
KOMIKS REDUKTOR PREDKOSCI PLANSZE EUROPY
47,00 zł
KOMIKS MIKOSZKA TAM GDZIE BIES Z LICHEM HARCUJE
14,50 zł
KOMIKS HISTORYCZNY KOPALNIA WUJEK 1981
25,00 złKOMIKS HIST. LEGENDY POLSKIE EKSKLUZYWNY  NOWY

KOMIKS SKLADA SIE Z TRZECH HISTORII :

Klasyka polskiego komiksu! Kolekcjonerskie, zbiorcze wydanie zeszytów Grzegorza Rosińskiego, które przeszły już do legendy. Podstawą scenariusza są najbardziej znane polskie podania - o Popielu, Wandzie, królu Kraku, Piaście Kołodzieju. Zeszyty zyskały miano bestsellerów lat 70. i 80. nie tylko w Polsce - pierwsze wydania i liczne dodruki sprzedawały się jak ciepłe bułeczki w USA i ZSRR. Podobno "Legendy polskie" były pierwszymi komiksami, które ukazały się u naszego wschodniego sąsiada.
Komiksy miały pomagać w nauce języka polskiego dzieciom polskich emigrantów w USA - i dlatego zawierały dymki zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Pomysł został przyjęty z tak wielkim uznaniem, że bliźniacze wersje stworzono w językach francuskim, niemieckim i rosyjskim. Kolejne wydania, w ogromnych nakładach, ukazywały się przez następnych kilkanaście lat, co świadczy o skali zainteresowania tym komiksem.
W nowej edycji znalazły się trzy zeszyty: O Smoku Wawelskim i królewnie Wandzie, Opowieść o Popielu i myszach, O Piaście Kołodzieju.

KOMIKS DWUJEZYCZNY POLSKI I ANGIELSKI

PAPIER KREDOWY TWARDA OPRAWA

100 stron
Egmont 2007
kOMIKS NOWY